PODHÁJSKA

Obec

    Obec Podhájska sa nachádza na južných výbežkoch Pohronskej pahorkatiny v nadmorskej výške 170 metrov nad morom. Najvyššia nadmorská výška je 288 m n.m a najnižšia je 161 m n.m. Patrí do Novozámockého okresu a do Nitrianskeho kraja. Leží na železničnej trati medzi Levicami a Šuranmi. Susedí s obcami Trávnica, Radava, Pozba, Veľké Lovce.

Liečivá voda   

    Jedinečná voda v strednej Európe pochádza z treťohorného žriedla. Na povrch zeme vystupuje s teplotou 80°C. V bazénoch termálneho kúpaliskaod 33 do 37°C. V súčasnosti sa v areáli termálneho kúpaliska o rozlohe 12 ha nachádza celkove sedem bazénov: dva plavecké, dva veľké, sedací, detský a dojazdový pre tobogán.

   Slaná voda v malom slovenskom mori je bohatá na sírany, lítium, jodidy, bromidy a zlúčeniny vápnika. Liečivé účinky prameňa sa preukazali pri viacerých zdravotných komplikáciach.

 

    Zameranie termálneho komplexu :

  • bolesti chrbta, chrbtice a kĺbov, reumatizmus
  • stabilizácia osteoporózy, artrózy, artritídy
  • podpora pri liečbe zlomenín 
  • liečba dýchacích ciest, astmy a priedušiek
  • liečba štítnej žľazy a dny
  • liečba ekzémov, lupienky a kožných ochorení

 

    Popri liečebnom kúpeli ponúka termálne kúpalisko aj  možnosti aktívneho pohybu a zábavy na atrakciách. V areáli termalného kúpaliska sa nachadzajú športové ihriská a kurty, tobogány a trampolíny. K dispozícii je dostatočný počet bufetov a stánkou s rýchlym občerstvením. Prevádzka termálnych bazénov je celoročná, sladkovodné bazény a tobogán sú v zime zatvorené.

     Od leta 2015 sú na termálnom kúpalisku pre priaznivcov adrenalínu  otvorené aj nové moderné tobogany.

      Doprajte si pobyt v Podhájskej v zime. Vtedy sa horúci termálny prameň nemusí veľmi ochladzovať (riediť) a termálna voda je preto účinnejšia.

 

 Otváracie hodiny, cenníky vstupov a prevádzkové podmienky termálneho kúpaliska nájdete  tu .

Wellness     

      Podhájska naplno využíva svoj potenciál, preto sa posledné roky venovala výstavbe wellness centra Aquamarín. Ten tomuto zaujímavému miestu ponúka okrem liečivých účinkov aj punc luxusu. Jednou z veľkých výhod, ktorá bola ohlásená ešte pred otvorením, je veľmi zaujímavá cena, ktorá sľubuje dostupnosť širokým vrstvám zákazníkov. Za bránami wellness centra sa skrýva nádherný komplex plný atrakcií a noviniek, ktoré vášmu telu poskytnú dokonalý relax.

    Dizajnová prepracovanosť interiérov bude pastvou pre vaše oči. Bazén s divokou riekou a vírivkami, sauny a botanická záhrada pre oddych, liečivá voda vo vonkajších sedacích bazénoch a turecký kúpeľ Hammam, to ani zďaleka nie je všetko čo tu nájdete a kvôli čomu sa do wellness centra Aquamarín oplatí prísť. 

 

 Otváracie hodiny, cenníky vstupov a prevádzkové podmienky wellness centra Aquamarín nájdete tu .

 

Kultúrne aktivity    

    Kto zavíta do Podhájskej v správnom čase, môže spojiť návštevu termalného kúpaliska s kultúrnymi aktivitami. V mesiaci júl sa tu konajú slávnosti remesiel. Na návštevníkov čakajú ukážky tradičných remesiel a sochárske sympózium. Milovníci vína môžu ochutnať produkty vinárni zo Slovenska, Moravy a Čiech. Otvoria sa gazdovské dvory rôznych kategórií od posedenia, ochutnávok, spevu až po poľovnícke záujmové krúžky. Gurmáni si pochutnajú na špecialitách z domácej zabíjačky, pečenom prasiatku, lokšiach, či medovine. Programovú ponuku sprestruje zraz historických vozidiel.      

 

Rímské kúpele    

    Rímske kúpele vznikli prepojením plaveckých bazénov, sauny, s relaxačnými štúdiami, kde sa dalo zmysluplne a príjemne stráviť voľný čas. Stavba a architektúra je dôsledne premyslená. Typickým rysom architektúry je prepojenie archytrávovej a oblúkovej architektúry. Pre návštevníkov je tu k dispozíci: bazén s mineralizovanou vodou doplnený masážnými tryskami, sauna finská, sauna parná, sauna bylinková, sauna aromatizovaná, vírivý bazén, odpočiváreň, masáže. 

 

Otváracie hodiny, cenníky vstupov a prevádzkové podmienky Rímskych kúpelov nájdete tu .

 

 

    Ak planujete stráviť dovolenku na Slovensku, obec Podhájska je dobrým typom pre relax a oddych pri vode. Aj kúpanie v zime má svoje čaro. V bazénoch s termálnou vodou sa môžete kúpať aj keď sneží.   

 

▼ WEB  KAMERA  

  INFO  CENTRUM  PODHÁJSKA  


Zobraziť PODHÁJSKA na väčšej mape
Súvisiace odkazy:

Výlety do okolia

Turistická mapa

Ponuka ubytovania

 

Zdroj informácií:

www.obecpodhajska.sk

https://obecpodhajska.sk/index.php/virtualna-360-prehliadka

www.tkpodhajska.sk

https://wwwww.energy-podhajska.sk/